Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Zobraziť viac informácií.

Činnosť

Zóna pre členov

Nová registrácia

Galéria

UNIVERSITATIS DISPUTATIONES 2015: "Chcem rodiť doma! Domáce pôrody - áno alebo nie?" BRATISLAVA

Druhá diskusia v Bratislave, s názvom: "Chcem rodiť doma! Domáce pôrody - áno alebo nie?", sa uskutočnila v KC Dunaj, 11. novembra 2015 o 17:00.

doc. MUDr. Jozef Záhumenský, PhD., Mgr. Hana Celušáková, Mgr. Zuzana Candigliota a Mgr. Iveta Lazorová diskutovali o tom prečo sú lekári proti domácim pôrodom, v čom spočíva rizikovosť domáceho pôrodu a prečo si ženy volia tento spôsob. Neopomenuli ani právnu stránku problému, a tak sa zamyslelai nad tým, či má žena vôbec právo rodiť doma a ako sú domáce pôrody implementované v zahraničí.

V bratislavskej dišpute sa ďalej debatovalo o nežiaducom urýchľovaní pôrodov, vysokom počte cisárskych rezov a rovnako ako v Košiciach o potrebe  rešpektovať psychologické potreby ženy pri tomto type starostlivosti. Dôkladnejšie boli diskutované aj niektoré úkony, ktoré rodičky často odmietajú (podanie oxytocínu, Kristellerova expresia), pričom boli vysvetlené dôvody, pre ktoré sa tieto úkony volia. Poukázané bolo aj na možnosti nečakaných pôrodných komplikácií, ktoré je možné riešiť je len s vybavením, ktoré je dostupné v nemocnici.


UNIVERSITATIS DISPUTATIONES 2015: UNIVERSITATIS DISPUTATIONES 2015: UNIVERSITATIS DISPUTATIONES 2015: UNIVERSITATIS DISPUTATIONES 2015:
UNIVERSITATIS DISPUTATIONES 2015: UNIVERSITATIS DISPUTATIONES 2015: UNIVERSITATIS DISPUTATIONES 2015: UNIVERSITATIS DISPUTATIONES 2015:
UNIVERSITATIS DISPUTATIONES 2015: UNIVERSITATIS DISPUTATIONES 2015: UNIVERSITATIS DISPUTATIONES 2015:  

« späť na Galéria »
Vzdelávanie | Certifikácia | pravo-medicina.sk | Projekty | Odporúčame | Galéria