Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Zobraziť viac informácií.

Činnosť

Zóna pre členov

Nová registrácia

Galéria

UNIVERSITATIS DISPUTATIONES 2015: "Chcem rodiť doma! Domáce pôrody - áno alebo nie?" KOŠICE

Druhá diskusia v Košiciach, s názvom: "Chcem rodiť doma! Domáce pôrody - áno alebo nie?", sa uskutočnila v Tabačke - Fabrik Café 03. novembra 2015 o 18:00.

prof. MUDr. Štefan Lukačín, CSc., Mgr. Zuzana Šimková - Péliová, JUDr. Ivan Humeník, PhD. a Mgr. Iveta Lazorová diskutovali o tom prečo sú lekári proti domácim pôrodom, v čom spočíva rizikovosť domáceho pôrodu a prečo si ženy volia tento spôsob. Neopomenuli ani právnu stránku problému, a tak sa zamysleli nad tým, či má žena vôbec právo rodiť doma a ako sú domáce pôrody implementované v zahraničí.

Diskutovalo sa aj o bezpečnosti domácich pôrodov, ako aj o nepripravenosti systému,  pôrodníc ako aj zdravotníckeho personálu na odvádzanie pôrodov, či už v domácom prostredí ako je to napríklad v Holandsku alebo nevybavenosti pre poskytnutie podmienok, ktoré simulujú intimitu domáceho prostredia. Bolo taktiež konštatované, že takýmto nárokom nie je prispôsobená ani slovenská právna úprava.


UNIVERSITATIS DISPUTATIONES 2015: UNIVERSITATIS DISPUTATIONES 2015: UNIVERSITATIS DISPUTATIONES 2015: UNIVERSITATIS DISPUTATIONES 2015:
UNIVERSITATIS DISPUTATIONES 2015: UNIVERSITATIS DISPUTATIONES 2015: UNIVERSITATIS DISPUTATIONES 2015: UNIVERSITATIS DISPUTATIONES 2015:

« späť na Galéria »
Vzdelávanie | Certifikácia | pravo-medicina.sk | Projekty | Odporúčame | Galéria