Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Zobraziť viac informácií.

Aktuality

Zóna pre členov

Nová registrácia

Aktuality

Nové onkologické e-kurzy

Na našom e-learningovom portáli www.e-medius.sk pribudli ďalšie dva kurzy, a to na témy "Eutanázia a asistovaná samovražda" a "Rozhodovanie na konci života" pacienta.

Absolvovaním kurzu "Eutanázia a asistovaná samovražda" získa účastník dôkladný prehľad výkladu pojmu eutanázia, orientáciu v etickej diskusii proti a za legalizáciu eutanázie a znalosti o právnych aspektoch konaní, ktoré môžeme označiť ako eutanáziu a asistovanú samovraždu. Kurz nevynecháva prípady zo zahraničia a analýzu slovenskej právnej úpravy.

Kurz "Rozhodovanie na konci života" prevedie zdravotníka (lekára, onkológa) etickými a právnymi aspektmi rozhodnutí na konci života. Poskytne prehľad rôznych možností – ako postupovať v poskytovanej zdravotnej starostlivosti na konci života spolu s analýzou etických a právnych dopadov každej alternatívy. Po absolvovaní kurzu účastník získa lepšiu orientáciu v tom, aké princípy aplikovať pri rozhodovaní na konci života, ako chápať a realizovať autonómiu pacienta, ako „nastaviť“ komunikáciu s pacientom a zároveň vyhovieť právnym požiadavkám kladeným na zdravotnícke povolanie.

Oba kurzy nájdete TU: http://www.e-medius.sk/sk/kurzy/

V prípade otázok nás pokojne kontaktujte na adrese elearning@medius.sk, prípadne na t.č. 0948 342 800.


« späť na zoznam aktualít »

Pridať komentár

Komentáre