Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Zobraziť viac informácií.

Aktuality

Zóna pre členov

Nová registrácia

Aktuality

Nový e-kurz pre zdravotné sestry

Na portáli e-medius pribudol nový e-kurz určený zdravotným sestrám. Cieľom kurzu "Vakcinácia pre sestry" je objasniť inštitút informovaného súhlasu v špecifickom kontexte spojenom s povinnom vakcináciou.Kurz je kreditovaný SKSaPA.

Obsahom kurzu je obsiahnutie účelu a významu informovaného súhlasu pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti a špecificky pri povinnom očkovaní, priblíženie základov komunikácie s pacientom a rodičom, náležitosti informovaného súhlasu, foriem súhlasov, subjektov, ktoré sú oprávnené informovaný súhlas poskytnúť ako aj praktické rady ako komunikovať s pacientom a postupovať pri jeho získavaní, a to aj pri náročnej komunikácii s tými pacientmi a zákonnými zástupcami, ktorí vakcináciu odmietajú.

Ďalej kurz pomáha odstrániť neistotu zdravotníckych pracovníkov ohľadom ich povinností, ako aj práv pacienta v súvislosti s povinnou vakcináciou a informovaným súhlasom. Napokon sa snaží sériou zrozumiteľných otázok a odpovedí pripraviť zdravotníkov na situácie, s ktorými sa v praxi môžu stretnúť.

Kurz nájdete na TOMTO LINKU.

Prajeme veľa štúdijných úspechov :)


« späť na zoznam aktualít »

Pridať komentár

Komentáre