Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Zobraziť viac informácií.

Projekty

Zóna pre členov

Nová registrácia

pravo-medicina.sk

Obsah portálu pravo-medicina.sk

Portál je rozdelený na dve základné časti a to PORADŇU a AKTUALITY. Do poradne môže napísať akákoľvek osoba (pacient) otázku, ktorá súvisí s poskytovaním zdravotnej starostlivosti.  Poradňa slúži pre otázky pacientov. Odpoveď na otázku je zverejňovaná pod text otázky, pričom k otázke je možná diskusia, prípadne aj pridanie postrehu ďalšieho návštevníka stránky. Otázky sú rozdeľované do viacerých kategórií, čo robí ich prehľadávanie pre návštevníkov portálu jednoduchším a rýchlejším.

V rámci aktualít sú uverejňované informácie z oblasti medicínskeho práva a bioetiky (domáce i zahraničné), ako aj odborné príspevky ktoré sa venujú právnemu zabezpečeniu vzťahu lekár-pacient, otázkam informovaného súhlasu, osobitným druhom zdravotnej starostlivosti (asistovaná reprodukcia, sterilizácia, darcovstvo tkanív/buniek/orgánov, paliatívna zdravotná starostlivosť a podobne). Portál obsahuje aj sekciu „judikatúra“ ktorá je nápomocná odborníkom z oblasti práva, keďže obsahuje výber najdôležitejších súdnych rozhodnutí domácich (SR a ČR) a niektoré rozhodnutia medz. súdov.


Na portáli je možné nájsť aj informácie o zaujímavých publikáciách, o základných právnych predpisoch, ktoré sa vzťahujú na oblasť zdravotníctva.

Portál ponúka funkciu RSS, ako aj možnosť zaregistrovania sa na odber mailovej notifikácie o pridaných novinkách za posledný kalendárny mesiac. Generálnym partnerským portálom je internetový projekt Ústavu státu a práca AV ČR (www.zdravotnickepravo.info).

 « späť na pravo-medicina.sk »
pravo-medicina.sk | Medicínske právo "inak" | Projekt sestry | Workshopy | Universitatis disputationes