Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Zobraziť viac informácií.

Aktuality

Zóna pre členov

Nová registrácia

Aktuality

Obzretie sa za konferenciou „Posudzovanie etiky klinického skúšania v novej legislatíve Európskej únie.“

Dňa 3. júla 2014 sa v bratislavskom hoteli Chopin uskutočnila celodenná konferencia s názvom „Posudzovanie etiky klinického skúšania v novej legislatíve Európskej únie.“

Komora pre medicínske právo – Medius, ako jeden z partnerov konferencie, bola na nej zastúpená Ing. Jánom Ivom Berom a Mgr. Bc. Zuzanou Zolákovou. Konferencia bola obsahovo zameraná na  úlohy etických komisií pri klinickom skúšaní liekov, ich fungovanie a praktické problémy, na ktoré narážajú zadávatelia, členovia komisií a ďalšie strany zapojené do tohto procesu klinického skúšania.

 

Prednášajúci zo Slovenska, ale aj zo zahraničia sa podelili o svoje názory a skúsenosti v oblasti klinického skúšania liekov v rámci Európskej únie v troch blokoch s názvami:
1.blok -  Faktory pre úspešné klinické skúšanie
2.blok - Posudzovanie etiky klinického skúšania
3.blok – Etika klinického skúšania z pohľadu skúšajúceho a zadávateľa.

 

Výstupy konferencie budú obsiahnuté v zborníku prednášok. Navyše bude zhrnutie záverov konferencie predložené Ministerstvu zdravotníctva Slovenskej republiky a legislatívnej rade vlády.

 

Účastníci konferencie, okrem aktuálnych informácií z oblasti etiky klinického skúšania, získali Potvrdenie o absolvovaní vzdelávania a zdravotnícki pracovníci zároveň aj zodpovedajúci počet CME kreditov.

 

Sme radi, že sme mohli byť prítomní na tejto jedinečnej akcii.


« späť na zoznam aktualít »

Pridať komentár

Komentáre