Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Zobraziť viac informácií.

Aktuality

Zóna pre členov

Nová registrácia

Aktuality

Prípravy na UNIVERSITATIS DISPUTATIONE 2014 v plnom prúde

Komora pre medicínske právo MEDIUS organizuje už tretí ročník UNIVERSITATIS DISPUTATIONE, projekt interaktívnych interdisciplinárnych univerzitných dišpút, pri ktorých sa na jednom mieste stretávajú študenti spolu s akademikmi a odborníkmi z praxe v diskusii na zaujímavé témy.

Po úspechu predchádzajúcich dvoch ročníkov pokračujú UNIVESITATIS DISPUTATIONE  aj túto jeseň. Hlavnou myšlienkou tohto výnimočného projektu je priblíženie rôznych názorov na odborné témy, prezentované renomovanými odborníkmi z rozličných oblastí. Zároveň ide o spôsob inovatívneho vzdelávania študentov prepojením poznatkov získaných v školách s praxou prezentovanú hosťami, a to prostredníctvom interaktívneho vstupu účastníkov.

Leitmotívom prvého ročníka tohto projektu – UNIVERSITATIS DISPUTATIONE 2012 - bola otázka liekov a liečiv. Celkovo sa uskutočnili štyri debaty na tieto témy:
-    Bolo by možné liečiť bez liekov?
-    Je najlepší liek lacný liek? Kvalitná zdravotná starostlivosť vs. obmedzenosť zdrojov
-    Môže byť reklama liekom pre liek?
-    Čo ťa nezabije, to ťa posilní – platí to aj v zdravotníctve?

Minuloročné UNIVERSITATIS DISPUTATIONE 2013, bolo zamerané na čoraz aktuálnejšie spoločenské problémy, akými sú očkovanie, transexualita a transplantácie. Diskutéri prezentovali svoje názory na uvedené témy:
-    Povinné očkovanie – balanc medzi záujmom spoločnosti a pacienta
-    Je ona „on“? Transexualita očami lekára, psychiatra a právnika
-    Môžeme disponovať svojím telom? Právne, medicínske a psychologické otázky transplantácií

Aktuálne sa pripravuje ročník 2014. Novinkou oproti predchádzajúcim ročníkom je, že tento raz sa spolu s Košicami stane dejiskom tohto jedinečného projektu aj Bratislava. Témy, ktoré budú predmetom tohtoročných diskusií, Vám predstavíme už čoskoro.
 


« späť na zoznam aktualít »

Pridať komentár

Komentáre