Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Zobraziť viac informácií.

Aktuality

Zóna pre členov

Nová registrácia

Aktuality

Stanovisko Vedeckej rady České lékařské komory k neovereným liečiteľským postupom v onkológii

ČLK, teda jej Vedecká rada, uverejnila na svojom webe zaujímavé stanovisko na citlivú tému, a síce alternatívna liečba v onkológii.

Už hneď v úvode dokumentu hovoria o hlavnom riziku alternatívnej onkologickej liečby: "Hlavní riziko těchto metod spočívá v tom, že nemocný, který přistoupí na alternativní léčbu, může promeškat vhodný okamžik k zahájení účinné standardní protinádorové léčby, jeho choroba přes dočasné subjektivní zlepšení progreduje a šance na úspěšné léčení nebo dokonce vyléčení se zmenšuje. I když se nemocný nakonec svěří do péče odborníka, je léčba pokročilého onemocnění obtížná, nákladná, často málo úspěšná a provázená četnými nežádoucími účinky, které zhorší kvalitu zbytku jeho života."

 

Autori komentujú konkrétne "zaručené" spôsoby liečby, ako napríklad spirituálne a psychologické metódy, nutričné metódy, manipulačné metódy, liečebné a diagnostické prístroje, liečba prírodnými látkami, liečenie magnestizmom, liečba kameňmi etc. a snažia sa hľadať protiargumenty o ich neúčinnosti.

 

Tomuto stanovisku na zaujímavosti neuberá ani to, že je z februára roku 2012 a podľa nás stojí za Vašu pozornosť


« späť na zoznam aktualít »

Pridať komentár

Komentáre