Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Zobraziť viac informácií.

Aktuality

Zóna pre členov

Nová registrácia

Aktuality

UD 2014: Prebehla prvá diskusia na tému "Pacient a zdravotné poistenie"

Na Farmaceutickej fakulte UK v Bratislave sa 1. októbra 2014 uskutočnila prvá diskusia z cyklu univerzitných dišpút UNIVERSITATIS DISPUTATIONE 2014. Pozvaní hostia diskutovali na tému Pacient a zdravotné poistenie.

UD 2014 je  projekt univerzitných dišpút, ktorú už tretí rok organizuje Komora pre medicínske právo – MEDIUS, tento ročník prvýkrát aj v Bratislave v spolupráci s odbornými partnermi, ktorými sú Univerzita Komenského v Bratislave a Farmaceutická fakulta UK, ako aj ELSA Bratislava a SLoMSA (Slovenská asociácia študentov medicíny).  Nad projektom prevzal záštitu primátor mesta Bratislava – doc. RNDr. Milan Ftáčnik, CSc.

 

Projekt sa podarilo zorganizovať aj vďaka finančnej podpore GlaxoSmithKline (GSK), poisťovne Dôvera, spoločnosti Phoenix a spoločnosti Medtronic.

 

Prvá „dišputa“  bola venovaná debate o zdravotnom poistení z pohľadu riaditeľa zdravotnej poisťovne, právnika a farmaceuta. V diskusii vystúpili Ing. Martin Kultán – generálny riaditeľ spoločnosti Dôvera zdravotná poisťovňa, a. s., JUDr. Radek Policar  - právnik, zástupca riaditeľa na Masarykovom onkologickom ústave v Brne a PharmDr. Martin Višňanský, PhD., MBA, MSc. – ktorý vo farmaceutickom priemysle pôsobí už vyše 15 rokov a zároveň vedie kurz Právo a etika pre farmaceutov na Univerzite veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach.

 

Všetkým účastníkom a hosťom ďakujeme za účasť a z pozície organizátora sa tešíme, že sa nám aj v Bratislave podarilo vytvoriť priestor pre vysoko odbornú, fundovanú a zároveň verejnosti prístupnú interdisciplinárnu diskusiu o téme, ktorá sa týka nás všetkých. 

 

 

Fotografie z diskusie nájdete TU


« späť na zoznam aktualít »

Dokumenty na stiahnutie

Pridať komentár

Komentáre