Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Zobraziť viac informácií.

Aktuality

Zóna pre členov

Nová registrácia

Aktuality

Vláda odobrila nariadenie o úhradách za pohotovosti

Nariadenie, ktorým sa ustanovuje výška úhrad zdravotnej poisťovne za poskytovanie zubno-lekárskej pohotovostnej služby a ambulantnej pohotovostnej služby, spôsob výpočtu a pravidlá výpočtu týchto úhrad.

BRATISLAVA 28. marca (SITA) - Vládny kabinet v stredu odsúhlasil nariadenie, ktorým sa ustanovuje výška úhrad zdravotnej poisťovne za poskytovanie zubno-lekárskej pohotovostnej služby a ambulantnej pohotovostnej služby, spôsob výpočtu a pravidlá výpočtu týchto úhrad. Účelom nariadenia, ktoré predložil rezort zdravotníctva, je vytvoriť podmienky na zabezpečenie primeraného finančného krytia ekonomicky oprávnených nákladov u poskytovateľov pevnej a doplnkovej ambulantnej pohotovostnej služby.

 

Nariadenie vlády ustanovuje maximálnu výšku úhrady za jeden bod zdravotného výkonu poskytovaného poskytovateľom zubno-lekárskej pohotovostnej služby v rámci špecializovanej zubno-lekárskej ambulantnej zdravotnej starostlivosti vo výške 0,029875 eura. K výkonovej zložke úhrady sa pripočítava maximálna výška úhrady na jedného poistenca verejného zdravotného poistenia vo výške 0,032862 eura mesačne.

 

Na zabezpečenie poskytovania zdravotnej starostlivosti ambulanciou pevnej ambulantnej pohotovostnej služby pre dospelých a ambulanciou pevnej ambulantnej pohotovostnej služby pre deti a dorast sa stanovila mesačná paušálna úhrada na jednu ambulanciu vo výške 8 288 eur mesačne. K paušálnej zložke úhrady sa pripočítava výkonová zložka úhrady, pričom minimálna výška za jeden bod zdravotného výkonu poskytovaného v rámci všeobecnej ambulantnej zdravotnej starostlivosti predstavuje 0,019916 eura. Ak ide o poskytovanie návštevnej ambulantnej pohotovostnej služby, k výške úhrad za zdravotnú starostlivosť sa pripočítava maximálna výška úhrady za dopravu lekára za jeden kilometer jazdy.

 

Schválené nariadenie stanovilo aj minimálnu výšku úhrady za jeden bod zdravotného výkonu poskytovaného v rámci všeobecnej ambulantnej zdravotnej starostlivosti organizátorom, ktorý má povolenie na prevádzkovanie ambulancie doplnkovej ambulantnej pohotovostnej služby pre dospelých alebo ambulancie doplnkovej ambulantnej pohotovostnej služby pre deti a dorast, konkrétne 0,019916 eura. Výška úhrady pre ambulanciu doplnkovej ambulantnej pohotovostnej služby pozostáva len z výkonovej zložky úhrady.

 

Zdroj: SITA


« späť na zoznam aktualít »

Pridať komentár

Komentáre