Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Zobraziť viac informácií.

Činnosť

Zóna pre členov

Nová registrácia

Vzdelávanie

 

VZDELÁVANIE a KONFERENCIE

 

Jednou z hlavných činností Komory je vzdelávacia činnosť. Dostatočný rozhľad zdravotníckych pracovníkov v otázkach správneho zabezpečenia zdravotnej starostlivosti a dodržiavania osobnostných práv pacienta je jedným z dôležitých predpokladom kvalitnej zdravotnej starostlivosti.  Kvalitná a bezpečná zdravotná starostlivosť pri ktorej sú rešpektované práva pacienta  zákonite u pacientov (klientov/“zákazníkov“) vyvoláva pocit spokojnosti a istoty.
To platí rovnako aj u pacienta. Pacient oboznámený so svojimi právami vytvára tlak na poskytovateľa, aby zdravotnú starostlivosť poskytoval správne.

Obojsmerné pôsobenie pacienta na poskytovateľa a poskytovateľa tak prináša pozitívny efekt pre obe strany.


Komora vykonáva vzdelávacie činnosti v dvoch formách:


Komora realizuje vzdelávací projekt „Medicínske právo inak“, ktorý prebieha na Právnickej fakulte UPJŠ v Košiciach. Informácie o projekte nájdete v sekcii „Projekty“.

Viac informácii o vzdelávaní nájdete v menu „Vzdelávanie“.
 


 

Konferencie a diskusie

Komora organizuje, alebo sa spolupodieľa na organizovaní konferencií a diskusií na medicínsko-právne a bioetické otázky. Cieľom týchto podujatí je vytvárať komunikačnú platformu pre stretnutie sa a výmenu názorov odborníkov z oblasti práva, bioetiky, medicíny, a iných humanitných vied na rôzne biomedicínske témy.

Prehľad doteraz organizovaných konferencií/workshopou:


Plánujete organizovanie workshopu alebo konferencie a radi by ste nás oslovili ako partnera? Neváhajte a kontaktujte nás na adrese office@medius.sk.
 

Vzdelávanie | Certifikácia | pravo-medicina.sk | Projekty | Odporúčame | Galéria